مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس - انتخاب رشته،مشاوره تحصیلی،کنکور،ارشد

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس - انتخاب رشته،مشاوره تحصیلی،کنکور،ارشد

مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد دکتری علمی کاربردی پیام نور انتخاب رشته نظام وظیفه معافیت امریه تیزهوشان منابع

پیوندها

بازارکار رشته علوم تربیتی

يكشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۱۹ ب.ظ

بررسی بازارکار و معرفی رشته علوم تربیتی

بازارکار رشته علوم تربیتی

بازارکار رشته علوم تربیتی

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازارکار رشته علوم تربیتی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

رشته ی علوم تربیتی از شاخه های علوم انسانی است که به انسان و جنبه های آموزش و پرورش در او می پردازد. این رشته از آن دست رشته هایی است که با فلسفه ، روانشناسی ،جامعه شناسی، آمار، اقتصاد و مدیریت عجین شده است. فردی که می خواهد در این رشته ادامه تحصیل دهد در ابتدا می بایست به این دروس علاقه داشته و اطلاعاتی کلی در این خصوص داشته باشد.

رشته ی علوم تربیتی یک رشته ای حساس است که در حال حاضر در کشور ما به آن بهای زیادی داده نمی شود اما از آن جهت که به سمت رشد و پیشرفت می رویم و باید در برنامه ریزی های آموزشی و تربیتی خود تغییراتی ایجاد نماییم این رشته و گرایش های مربوط به آن در آینده ای نه چندان دور در کشورمان جا افتاده و موقعیت شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان آن فراهم می گردد.

با توجه به اینکه برخی از داوطلبان کنکور هنوز هم رشته ی علوم تربیتی را با تربیت معلم اشتباه می گیرند این مقاله را آماده نمودیم که رشته ی محبوب علوم تربیتی و گرایش های آن را توضیح داده تا شما آشنایی بیشتری در این خصوص کسب نمایید همچنین بهتر است بدانید که تربیت معلم یک گرایش شغلی است و با علوم تربیتی که رشته ای تحصیلی می باشد تفاوت دارد. برای پاسخگویی به سوالات خود در زمینه ی رشته ی علوم تربیتی و بازار کار آن می توانید این مقاله را تا پایان مطالعه نموده و چنانچه پاسخ سوالات خود را نیافتید با مشاوران مرکز  سبزتدریس تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید برای موفقیت درانتخاب رشته کنکور سراسری 96 و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های نمونه کارنامه قبولی کنکور سراسری 96 رشته انسانی ،  کارنامه و رتبه قبولی دانشگاه تربیت معلم 95 – 96 ، کارنامه و رتبه قبولی رشته روانشناسی دانشگاه آزاد 95 – 96 روی لینک کلیک نمایید.

 

رشته علوم تربیتی ! معرفی گرایش ها و بازار کار آن 

  • گرایش آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی : مدرسه بعد از خانواده یکی از ارگانهایی در جوامع است که به تربیت و آموزش دانش آموزان می پردازد. سال های اولیه ی تحصیل ، از سال های حساس تربیتی است که معلمی کاربلد که با مراحل رشد و نیازهای این دوره ی کودکان آشنایی داشته باشد می تواند روند تحصیلی و تربیتی دانش آموزان و فرزندان این ملت را به سمت پیشرفت سوق دهد. به همین خاطر گرایشی را به رشته ی  علوم تربیتی افزوده اند با عنوان آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی .

چنانچه شما قصد دارید که در این رشته ی محبوب تحصیل نمایید بهتر است که قبل از انتخاب رشته کنکور سراسری درباره مدت زمان تحصیل ، تعداد واحدهای درسی آن اطلاعاتی را کسب نمایید . مقطع کارشناسی رشته علوم تربیتی ، گرایش آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی به مدت 4 تا 6 سال زمان می برد و تمامی دروس در 8 ترم برنامه ریزی شده که دروس نظری 17 ساعت ، دروس عملی 24 ساعت و کارورزی 51 ساعت می باشد. تعداد کل واحدهای درسی رشته آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی 142 واحد بوده که 23 واحد آن را دروس عمومی ، 61 واحد را دروس اصلی ، 50 واحد را دروس تخصصی و 8 واحد نیز دروس اختیاری می باشد.

در رابطه با موقعیت شغلی کارشناسان این رشته پس از فارغ التحصیلی سوالات فراوانی شده است که برخی از توانایی ها راب رایتان عنوان می کنیم. شما پس از اتمام تحصیلات خود می توانید به عنوان مربی دوره های پیش دبستانی ، مدیریت مدارس ابتدائی  ، آموزگار مدارس ابتدائی ، مربی کاروزی دانشجویان تربیت معلم ،  کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، کارشناس آموزش و برنامه ریزی سازمان بهزیستی ، تدریس در مدارس کودکان استثنائی و … مشغول به فعالیت شوید. 
  • گرایش تکنولوژی آموزشی : اگر شما عزیزان یک روحیه ی نوع دوست و علاقه مند به کودک و دانش آموز را دارید و همچنین شخصی هستید که در یادگیری کنجکاوانه عمل می نمایید می توانید گرایش تکنولوژی آموزشی را انتخاب نمایید. برای موفقیت در این رشته دانشجو هر مقدار خلاقانه و با دیدی هنری عمل نموده بیشتر می تواند موفقیت را لمس نماید. متاسفانه در حال حاضر فارغ التحصیلان این گرایش در آموزش و پرورش کشورمان نمی توانند ایده های خلاقانه خود را پیاده نمایند زیرا که هنوز تفکر تکنولوژی آموزشی در آموزش و پرورش جا نیوفتاده است.

تکنولوژی آموزشی تئوری و نظریه هایی است که در رابطه با مدیریت و ارزشیابی و کاربرد یادگیری می باشد. به طور کلی گرایش تکنولوژی آموزشی می خواهد با طراحی و نظریات دقیق به معلمان بیاموزد که چگونه معلمی کاردان و ماهر گردند و تدریس خود را به دانش آموزان بر پایه ی دوران رشد و یادگیری آن ها استوار نمایند همچنین این گرایش امکان این را دارد که مسئولان آموزشو پرورش نحوه تدوین کتاب های درسی و آموزشی را توضیح دهد.

در رابطه با بازارکار و اینده شغلی این گرایش بهتر است بدانید به دلیل اینکه هنوز این نوع نگرش اموزشی در کشور ما جا نیوفتاده است مشاهده شده که دانشجویان این گرایش پس از فارغ التحصیلی جذب مدارس غیرانتفاعی شده و کار آیی این مدارس را افزایش داده اند. همچنین برخی نیز به سمت فعالیت در وزارت ارشاد یا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رو می اورند . هدف از ارائه این رشته استفاده از توانایی های دانشجویان ان در آموزش و پرورش و صدا و سیما می باشد اما این امر هنوز در کشور ما محقق نشده است اما برخی از فارغ التحصیلان نیز به عکاسی آموزشی یا تولید فیلم‌های آموزشی می پردازند. 

 

  • گرایش مدیریت و برنامه ریزی: چنانچه شما از آن دست افرادی هستید که به دروس فلسفه ، جامعه شناسی ، ریاضیات ، زبان انگلیسی و اقتصاد علاقه مندید و همچنین اگر از بررسی رفتارهای دانش آموزان و انجام کارهای اموزشی و برنامه ریزی های آن لذت می برید می توانید گرایش مدیریت و برنامه ریزی را انتخاب نموده و در آن تحصیل نمایید.

گرایش مدیریت و برنامه ریزی یک رشته ی میان رشته ای است که تلفیق شده از رشته های محبوب جامعه شناسی ، روانشناسی ، فلسفه ، مدیریت و امار و … می باشد. و هدف از ارائه ی این رشته به وجود اوردن فرصت های یادگیری و تربیت نیروی انسانی ماهر برای توسعه ی اقتصادی در کشور است. این گرایش به طور کلی به تمام مباحث یادگیری ، تغییرات در یادگیرنده و ارزیابی آن ، ارائه مشاوره و برنامه ریزی های آموزشی ، مدیریت بر انجام برنامه ریزی های آموزشی و … می پردازد.

 

دانشجویان این گرایش می توانند پس از اتمام تحصیلات خود جذب اموزش و پرورش شوند و یا در سازمان‌های دولتی از جمله سازمان‌های مدیریت وبرنامه‌ریزی و برنامه‌ و بودجه فعالیت نمایند همچنین امکان تاسیس آموزشکده های درسی نیز برای کارشناسان این رشته وجود دارد. گرایش مدیریت و برنامه ریزی در کشور در حال توسعه ای مانند کشور ما که به برنامه ریزی های آموزشی نیازمند است بسیار بازار کار مناسبی دارد و فارغ التحصیلان این گرایش می تواند با بالا بردن توانایی ها و قابلیت های خود شغل مناسبی بیابند. 
  • گرایش کودکان و دانش آموزان استثنایی : کودکان و دانش آموزان استثنایی که در تمامی دنیا گاهی مورد غفل قرار گرفته و رفتارهای نامناسبی با آنان می گردد و به جرئت می توانیم بگوییم کودکان مظلومی که می بایست در راه آموزش و رفاه آنان کوشید و بخش عمده ای از این کار برعهده دولت می باشد. در راستای همین هدف گرایشی به رشته علوم تربیتی افزوده شده است با عنوان کودکان و دانش آموزان استثنایی. این کودکان به 5 گروه عقب مانده ذهنی و معلول جسمی ، ناشنوا ، نیمه شنوا، نابینا و نیمه بینا و تیزهوش تقسیم می گردند. هر کدام از این گروه ها شرایط خاصی برای آموزش دارند و نمی توان از یک روش برای تعلیم آنان استفاده نمود. فراهم کردن این امکانات و فرصت های آموزشی برای این کودکان بر عهده ی فارغ التحصیلان این گرایش می باشد. اگر شما عزیزان ، دارای صبروحوصله ی فراوان و همچنین عشق و علاقه به آموزش کودکان به خصوص کودکان استثنایی را دارید می توانید این گرایش را به عنوان رشته ی تحصیلی خود انتخاب نمایید.
    دانشجویان این گرایش پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در مدارس دانش‌آموزان استثنایی ، مراکز نگهداری کودکان عقب‌مانده ذهنی به عنوان مربی فعالیت نمایند و یا می توانند استخدام وزارت آموزش و پرورش و یا سازمان بهزیستی برای تشخیص کودکان عقب مانده ذهنی گردند. 

 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازارکار رشته علوم تربیتی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

منبع: بازارکار رشته علوم تربیتیمشاوره تحصیلی - سبزتدریس - تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96  - تاثیر معدل در کنکور 96 - انصراف از تحصیل - انصراف از دانشگاهتعهد خدمت - مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد بهترین آزمون آزمایشی - مقایسه آزمون های آزمایشی  - برنامه ریزی تیزهوشان - پیراپزشکی بدون کنکور - پزشکی بدون کنکور - بهترین کتاب های کمک درسی کنکور - کارنامه سبز چیست - اعتراض به نتایج کنکور آزاد - رتبه قبولی رشته های دانشگاه آزاد - رتبه قبولی دانشگاه آزاد - رتبه قبولی پرستاری - تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد - امریه سربازی - نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 95 - شهریه دانشگاه پردیس - مشاوره کنکور 96 - انتقالی در دانشگاه آزاد - تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 - تحصیل پزشکی در خارج از کشور - رتبه قبولی مامایی 95 - رتبه قبولی پزشکی 95 - شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس - امریه آموزش و پرورش - امریه شرکت نفت 95 - شیمی دارویی به داروسازی - سهمیه بومی گزینی - ثبت نام کنکور آزاد 96 - ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 - اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 - رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 - دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 - تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد - مدارس برتر تهران - امریه خاتم الانبیا - منابع کنکور انسانی - مشاوره تحصیلی تلفنی - تدریس خصوصی عربی - تدریس خصوصی در اسلامشهر - مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد - ثبت نام آزمون تیزهوشان 96 – 97 - انتخاب رشته کنکور سراسری 96 - انتخاب رشته کنکور 96 - شهریه دانشگاه آزاد - سوالات مصاحبه حضوری گزینش آموزش و پرورش - برنامه ریزی کنکور - تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد - کارشناسی ارشد بدون آزمون-تحصیل همزمان با خدمت سربازی - کارنامه آخرین فرد قبولی ، رتبه قبولی در 3 رشته پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی - کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی دانشگاه آزاد و سراسری 95 – 96 - کارنامه آخرین رتبه قبولی پزشکی سراسری سال 95 – 96 - اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 96-97 - شرایط تحصیل مجدد پزشکی - پیرا پزشکی بدون کنکور 96 - مشاوره تلفنی کنکور - مشاوره تحصیلی آنلاین - بهترین دی وی دی های کنکور - کنکور هنر 96 -شرایط ثبت نام کنکور سراسری 96 - مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری - مشاوره تحصیلی حرفه ای - مشاوره تحصیلی دکتری - انتخاب رشته کنکور آزاد 96 - ثبت نام آزمون نمونه دولتی 96 – 97 - مصاحبه دکتری سراسری 96  - مشاوره انتخاب رشته کنکور 96 - کنکور انسانی 96کنکور ریاضی 96 - کنکور تجربی 96 - میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد - اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 96 – 97 - حذفیات کنکور 96 - تفاوت دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد - برنامه ریزی کنکور 97 - شرایط تحصیل در مالزی - جمع بندی کنکور 96 - شرایط تحصیل در اتریش - شرایط تحصیل در نروژ - شرایط تحصیل در فرانسه - شرایط تحصیل در انگلستان - راهنمای ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی - نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ----  شرایط تحصیل در ایتالیا - شرایط تحصیل در سوئیس - شرایط تحصیل در سوئد - شرایط تحصیل در آمریکا - شرایط تحصیل در کانادا - شرایط تحصیل در ژاپن - ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 – 97 - مشاوره تحصیلی رایگان - کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 - انتخاب رشته دکتری سراسری 96 -- انتخاب رشته دکتری آزاد 96کانال تلگرام مشاوره تحصیلی - تاریخ برگزاری کنکور سراسری 96 - شرایط تحصیل در روسیه - شرایط تحصیل در هلند - شرایط تحصیل در برزیل - بهترین منابع کنکور 97 - انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 - مشاوره انتخاب رشته دکتری - اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی استان تهران 96 – 97 - برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 97 - شرایط تحصیل در اسپانیا - برنامه ریزی کنکور تجربی 97 - شرایط تحصیل در قبرس - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی دانشگاه دولتی 95 – 96 - پرستاری بدون کنکور - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته شنوایی شناسی دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته کار درمانی دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته علوم تغذیه دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته بهداشت حرفه ای دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی عمران دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته حقوق دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی معماری دانشگاه دولتی 95 – 96 - منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی نقشه برداری دانشگاه سراسری و آزاد 96 - شرایط تحصیل در اوکراین - پزشکی بدون کنکور - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه دولتی 95 – 96 - شرایط تحصیل در بلژیک -  شرایط تحصیل در دانمارک - شرایط تحصیل در لهستان - دندانپزشکی بدون کنکور - برنامه ریزی کنکور انسانی 97 - برنامه ریزی کنکور ریاضی 97 - انتخاب رشته کنکور 96 - اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97 - انتخاب رشته ارشد 96 - امریه سربازی 96 - انتخاب رشته کنکور تجربی 96 - انتخاب رشته کنکور سراسری 96  - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی دانشگاه دولتی 95 – 96 - حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته اتاق عمل دانشگاه دولتی 95 – 96 - ثبت نام دانشگاه آزاد 96 - ثبت نام دانشگاه آزاد - شهریه دانشگاه پیام نور 96 - ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد - ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد - لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد - ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96 - ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی -شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96 – 97 - ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی -ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 - منابع کنکور هنر 96 - ثبت نام دانشگاه پیام نور 96 - ثبت نام دانشگاه پیام نور - ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور - لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی - لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی -- انتخاب رشته کنکور انسانی 96 - نرم افزار انتخاب رشته کنکور 96 - امریه سپاه 96 - نرم افزار انتخاب رشته مجازی -- انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 - منابع کنکور ریاضی 97 - اعلام نتایج کنکور ارشد 96 - امریه شهرداری 96 - امریه وزارت دفاع 96 - انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 - اعلام نتایج کنکور ارشد 96 - منابع کنکور انسانی 97 - ترمیم معدل برای کنکور 96 - کارت آزمون نمونه دولتی 96 - شرایط استخدام سرباز معلم 96 - تحصیل پزشکی در اتریش - تحصیل پزشکی در آلمان - انتخاب رشته کنکور 96 در استان تهران - اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 96 – 97 - اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 96 – 97 - شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 - شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96 - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 - شرایط معافیت پزشکی سربازی 96 - میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی - لیست ارگان های امریه سربازی 96 - انتخاب رشته نهم به دهم - ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 - مشاوره امریه سربازی - مشاوره نظام وظیفه - میزان شهریه دانشگاه شبانه 96 - میزان شهریه دانشگاه غیرانتفاعی 96 - شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری - میزان شهریه دانشگاه غیرانتفاعی - میزان شهریه دانشگاه شبانه - کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد 95 – 96 - کارنامه و رتبه قبولی رشته حسابداری دانشگاه آزاد 95 – 96 - کارنامه و رتبه قبولی رشته روانشناسی دانشگاه آزاد 95 – 96 - کارنامه و رتبه قبولی رشته مدیریت دانشگاه ازاد 95 – 96 - کارنامه و رتبه قبولی رشته اتاق عمل دانشگاه آزاد 95 – 96 - کارنامه و رتبه قبولی هوشبری دانشگاه آزاد 96 – 95 -  کارنامه و رتبه قبولی مامایی دانشگاه آزاد 95 – 96 - ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 - کارنامه و رتبه قبولی داروسازی دانشگاه آزاد 95 – 96 - کارنامه و رتبه قبولی پرستاری دانشگاه آزاد 95 – 96 - کارنامه و رتبه قبولی دانشگاه تربیت معلم 95 – 96 - مشاوره کنکور 97 - نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 - نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96 - ثبت نام مدارس شاهد 96 – 97 - میزان تاثیر معدل در کنکور 97 - ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 - ثبت نام کنکور سراسری 97 - ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 – 98 - ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98 -
  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۶/۰۵/۲۲
  • ۱۱۷ نمایش
  • محمد عباسی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی